Evde Kendin Yap Değişiklik Projeleri


Evinize taze bir soluk katmak için büyük bütçeler ya da çok fazla zaman ayırmak zorunda değilsiniz.Bir odanın dekorasyon planı, hala stil sahibi olmasına ve eşyaların işlevini kaybetmemesine rahmen eskimiş ve bayatlamış görünebilir. Evinize taze bir soluk katmak için büyük bütçeler ya da çok fazla zaman ayırmak zorunda değilsiniz. Fazla efor sarf etmeden bir odanın görünümünü değiştirmenin kolay ve hızlı yönlerini aşağıda inceleyelim.

Eşyaların yerini değiştirin
Biraz alın teri ve belki de yardımcı bir diğer el ile odadaki eşyaların yerlerini yeniden düzenlemek yeni bir his ve görünüm yaratacaktır. Bu basit fikrin neler yapabileceğine sizde şaşıracaksınız.

Döşemelikleri ve aksesuarları değiştirin
Nevresimlerde, yastık kılıflarında, halılarda ya da aksesuarlarda yapılacak değişiklikler odanın atmosferini komple değiştirmeye yeteceği gibi maddi olarakta size fazla yük olmayacaktır.

Yeni bir odak noktası yaratın
Yeni bir odak noktası yaratmak için birkaç farklı yol mevcut. Eğer bu işlem için yeterli bütçe ayırabiliyorsanız, kendiliğinden yeni bir odak noktası yaratacak bir eşya, tablo yada süs eşyası alın ve odanıza yerleştirin. Eğer güzel bir sanat eseri için çok para harcamak istemiyorsanız, odanın tek duvarını boyayabilir, duvar kağıdı ile kaplayabilir yada çerçevelenmiş fotoğraflar ile donatabilirsiniz.

Işıklandırmayı değiştirin
Unutmayın ki farklı ışıklar farklı ruh halleri yaratabilir ve odanın farklı alanlarını ön plana çıkartabilir. Günümüz teknolojisinde LED aydınlatmalar ile kolaylıkla ışığın rengini ve yoğunluğunuda değiştirebilirsiniz.

Boyama
Boya yapmanın zor bir işlem olduğu ve bazı sabit masraflara kapı açtığı açıktır. Ancak bir odayı boyamak için size bir gün yeterli olabilir. Eğer elinizde boya malzemeleri varsa yada bu malzemeleri ödünç alma şansınız varsa masraflarınız önemli ölçüde azalacaktır. Boyamak odanın görünümünü ve verdiği hissi önemli ölçüde değiştiren bir yoldur.

Mevsimlik dokunuşlar
Bir odaya sezonluk yenilik vermekte işin püf noktası çok ileriye gitmemekten geçiyor. Yani mevsimlik olarak aldığınız aksesuarları standart olarak odanızda duranların yanına koymamalısınız. Önce onları kaldırmanız gerekmekte. Zaten bunun haricinde de evinizi asla çok kalabalık gösterecek aksesuar kullanmaktan kaçınmanız gerekmektedir.

Alternatif yaratmak
En iyi aksesuarların ve eşyaların bazıları zaten evinizin içinde. Bir zamanlar çok sevilen, ancak daha sonra gözden ve ortadan kalkan aksesuarları geri kazanmak hem retro bir görünüm sağlayacak hemde eski anıları canlandıracaktır. Sadece depolananlarla yetinmeyin, odalar arası değişiklikler de sandığınızdan çok işe yarayacaktır.

Yorumlar

Popüler Yayınlar