Evde Bebek Minderi YapımıBebeğinize rahat bir minder yapmak ister misiniz? Evinizde bulunan kumaşlardan yapabileceğiniz bu rahat minderi çok seveceğinden emin olabilirsiniz. Resimde gördüğünüz bu minderin yapımı göründüğünden çok daha kolay. Banyo paspasından da benzer bir minder yapabilirsiniz. Bebeğinizi sıcacık tutacak bir minder yapmak için, evinizdeki yumuşacık battaniyeyi de kullanabilirsiniz. Gelelim minderin yapımına…Elinizdeki ince battaniyeyi iki eşit parçaya kesin ve bir tanesini taban olarak kullanın ve bir tarafını resimdeki gibi şekilli olarak kesin. Bebeğinizin sığabileceği genişlikte bir kısım kesmeye özen gösterin.

Daha sonra kullanabileceğiniz başka bir battaniye ya da desenli havludan ince uzun şeritler kesin. Kalın görünmesi için ince şerit halinde kestiğiniz kumaşın içine kalın ip koyun ve kıvırın.

Daha sonra bu kumaşı, battaniyenin uç kısımlarına getirip kenarlarını battaniyeye tutturun. Aynı işlemi battaniyenin etrafını tamamen kaplayacak şekilde uygulamaya devam edin.

Bittiğinde böyle bir görünüm elde edeceksiniz. Kenarlarının kalın olması için, şeritlerin içerisine mümkün olduğunca kalın ipler yerleştirin.

Ayırdığınız battaniyenin diğer parçasını da diğer parçanın üzerine getirip kenarlarını dikerek birleştirin.

akasla kestiğiniz kısımdan, minderin içerisini yastık tüyleri ile doldurun ve daha sonra açılır kapanır olması için fermuar dikin. Fermuar dikmek için dikiş makineniz yoksa, uç kısımlarını dikebilirsiniz ancak fermuar dikmeniz, minderin yıkanması ve daha hijyenik açısından önemli.


Evinizin yakınlarında terzi varsa, minderi terziye götürerek minderinize bir fermuar dikmelerini isteyebilirsiniz. Siz iş yaparken ya da televizyon izlerken, bebeğinizin yaslanabileceği rahat ve keyifli bir minder yapmak için bu adımları takip ederek ona harika bir dinlenme minderi yapabilirsiniz. Bu, onun da çok hoşuna gidecek…
Kaynak: Evdüzenleme

Yorumlar

Popüler Yayınlar