Butikte Yaz Temizliğibinbirel.com'a üye oldunuz, butik açtınız, bütün ürünlerinizi 2 günde eklediniz bitti. 


Malesef Hayır. Binbirel.com sizin butiğiniz için bir vitrin, nasılki bir dükkanda vitrin sürekli temizlenir, belirli aralıklarla değiştirilir, bazı ürünlerin fiyatı değişir, bazı ürünler artık satılmıyordur. Tıpki fiziki bir dükkan gibi binbirel.com butiğinizin temizliğinide düzenli aralıklarla yapmalısınız. 

Sizler için yapabileceklerinizi detaylı şekilde aşağıda ele aldık. 

Butik Hakkında Yazısı

Bu alanı belki butik açarken boş bıraktınız, belkide o gece aklınıza geldiği şekilde doldurdunuz. Aslında bu bölüm sizi dış dünyaya tanıtan, insanların sizin tasarımlarınızdan olduğu kadar sizden ve işinizden de etkilenmesini sağlayan bölüm. Ayrıca binbirel.com olarak bu bölüme özen gösteren arkadaşların butiklerinin tanıtımına daha çok dikkat ettiğimiz ipucunu vererek diğer maddeye geçebiliriz. 

Ürün Fotoğrafları

Tasarımını ilk hayata geçirdiğin gün fotoğraflarını çektin, ama o fotoğraf hiç hoş çıkmadı. Üşenmeden tekrar bir fotoğraf çekebilirsin. Bu sefer, ışığa, arka fona ve kompozisyona dikkat ederek zaten güzel olan ürününü daha güzel gösterebilir ve satışını kolaylaştırabilirsiniz. Fotoğraf çekimi hakkındaki yazımızı okumanızı da ayrıca yeri gelmişken tavsiye ederim. 

Ürün Açıklamaları

Belki sen yapmıyorsun ama bazı arkadaşlar ürün açıklamasını ürün adı ile karıştırıyorlar. Bu bambaşka bir konu. Ürün açıklamasını hazırlarken, bu ürün fiziki bir dükkanda olsaydı bir müşteri bana ne sorular sorabilirdi şeklinde düşünebilirsin. Ayrıca müşterilerinden ürünlerin hakkında aldığın sorularıda ayrıca düşünebilir ve açıklama yazına ekleyebilirsin. 


Sosyal Medya

Biz binbirel.com olarak sosyal medyayı çok seviyoruz. Eminiz ki sende çok seviyorsundur. Sevmiyorsan önemli değil senin yerine de biz severiz. Biz düzenli aralıklarla butiklerimizi ve ürünlerini tanıtıyoruz. Bunu yaparken senin butiğini yada ürünlerini atlamış olabiliriz bize bunu hatırlatabilirsin. Ayrıca bu konuda her türlü işbirliğine de varız. Mesela bir Hediye Kampanyası yada belki bir yarışma, senin aklında ne var?

Ürün Fiyatı

Tasarımını hayata geçirdiğinde ona bir değer biçtin ama belki biraz abarttın. Bunu değiştirmenin tam zamanı. Yada belki edindiğin tecrübeler ile kargo kutunu küçük ve şık yaptın, bu sayede kargo masrafın azaldı. Biliyorsun Kargo Bedava seçeneği binbirel.com'da ve bu satışları arttıran bir gerçek. Ürün fiyatını tazelerken bunlarıda gözden çıkarma. 

Yorumlar

Popüler Yayınlar