Düzgün Fotoğraf Çok Önemli


Online olarak satacağımız ürünler için fotoğrafın ne kadar önemli olduğunu tekrar vurgulamaya gerek yok herhalde. Potansiyel müşterimiz ürünlerimizi gelip yerinde görmedikleri için, onları ilk görüşte almaya ikna edecek bir ürün kadar bu kadar etkili bir fotoğrafta gerekli.


Pahalı fotoğraf makinaları, dev ışıklar ve renk renk arka fonlarımız olsaydı elbette herşey çok güzel olurdu ancak profesyonel bir stüdyoya ve ekipmana erişimimiz yoksa bile çok güzel işleri artık ev ortamında bile rahatlıkla yapabiliriz.


Evde kendimize birkaç tahta parçası, mandal ve temiz beyaz bir kumaş parçası ile mini bir set oluşturabiliriz. Güneşli havada pencere kenarında yada evdeki mevcut ışıklandırma ile yeterince aydınlık bir ortam sağladıktan sonra gerekli tek şey bir fotoğraf makinası, o da yoksa bir cep telefonu. Ürünü tek başına yada bir kurgu ile çekmek tamamen sizin hayal gücünüze kalmış bir durum. 


Biraz daha kolaya kaçmak isteyenler internetten uygun fiyatlara mini fotoğraf çekim kutuları alabilirler. Bu ürünlerin çoğu katlanır ve ihtiyacınız bittiğinde bir şeyin arkasında bir sonraki görevlerini beklerler. Bu ürünlerin hafif şeffaf yapısı sayesinde dışarıdan gelen ışıkları da uygun şekilde içlerindeki ürünü aydınlatmak için kullanırlar. 


Güzel bir fotoğraf makinası elbette önemli, kocaman makina ile küçücük bir cep telefonu tabiki bir olamaz ama cep telefonları da artık oldukça başarılı fotoğraflar çekiyorlar. Yapacağımız çekimlere biraz daha profesyonellik katmak istiyorsak yine küçük, uygun fiyatlı bir tripod ile cep telefonumuzu sabitleyebilir ve fotoğraf çekimi sırasında telefonu sarsmamak için zamanlayıcı ile çekip yapabiliriz. Temiz bir fon, güzel bir aydınlatma ile çekilen fotoğrafları görünce sizde aradaki farka inanamayacaksınız. 


Yorumlar

Popüler Yayınlar